GeriYasal bilgiler
GeriYasal bilgiler

«Maxim» servisi bonus programı kuralları


1. Kurallar, «Maxim» hizmetinin herhangi bir kullanıcısına yöneliktir, «Maxim» hizmetinin resmi teklifidir ve Bonus programın tüm şartlarını içerir.
2. Kurallarda kullanılan terimler.
2.1. Katılımcı — «Maxim» servisi hizmetleri kullanıcısı.
2.2. Yeni katılımcı — «Maxim» servisi hizmetleri ilk kez kullanan, daha önce «Maxim» hizmetinin promosyon kodlarını etkinleştirmemiş ve uygulama aracılığıyla (uygulamayla ilişkili telefon numarasından) veya telefon numarasından sipariş vermemiş olan kişi.
2.3. Kullanıcı — «Maxim» servisi hizmetleri için «Maxim» servisinin çalışma kurallarında açıklanan koşullara göre sipariş taleplerinde bulunan gerçek kişi.
2.4. Promosyon kodu — Talepte oluşturulan ve bonus programı üyeleri tarafından bireysel kullanım veya bonus programı üyeleri arasında değiş tokuş için amaçlanan bir dizi harf ve sayı. Promosyon kodu, «Maxim» servisinin sunulan bonus programına ve promosyonlarına katılan gönderenin ve alıcının tanımlayıcısıdır. Yalnızca oluşturulduğu ülkede kullanılabilir. Promosyon kodunu etkinleştirmek için «Maxim» uygulamasındaki uygun alana girmeniz gerekir.
2.5. Bonus lira — Türk Lirası üzerinden hesaplanan (1 Bonus lira, 1 Türk lirasına eşittir), reklam materyallerinde ve/veya bu kurallarda aksi belirtilmedikçe %30'a varan indirim olarak kullanılabilen, yapılan taleplerle ilgili olarak uygun fiyatlarla ödeme yapmak için kullanılan, koşullu birim. Bonus lira nakde çevrilemez ve bu kurallarla belirlenmiş sınırlı bir kullanım süresi vardır.
2.6. Hediye lira — Değeri hediye lirasının (1 Hediye lira, 1 Türk lirasına eşittir) nominal değerini (miktarı) aşmamak kaydıyla, sipariş değerinin %100'üne kadar uygun oranlarda siparişler için ödeme yapmak için kullanılabilen, Türk lirası cinsinden hesaplanan, koşullu birim.
2.7. Kişisel hesap — «Maxim» servisi tarafından oluşturulan, «Maxim» uygulamasının kullanıcısının sanal hesabı, avans ödemelerinin kaydedildiği ve bu ödemelerden alınan (borçlandırılan) nakit tutarlarının, mevcut ücretlerdeki siparişler için ödeme olarak kaydedildiği sanal bir hesaptır.
2.8. İndirim — «Maxim» uygulaması aracılığıyla, kullanıcının uygun fiyatlarla potansiyel talep hakkında bilgi gönderirken, belirtilen miktarda «Maxim» servisinin hizmetleri için kullanıcıya sağlanan indirim.
2.9. Promosyonlar — «Maxim» servisi tarafından duyurulan çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetleri. Promosyonlara katılım çerçevesinde, kullanıcılar bu kurallarda belirtilen şekilde promosyon kodları, indirimler ve diğer ayrıcalıkları alabilirler.
3. Bonus türleri.
3.1. «İlk Bonus». Yeni katılımcı, «Maxim» uygulamasına «Maxim» servisinin reklam materyallerinden alınan promosyon kodunu girer. Promosyon kodunun başarılı bir şekilde etkinleştirilmesinden sonra, promosyon materyalinde belirtilen Bonus lirası tutarı, Yeni katılımcının hesabına, kayıt tarihinden itibaren 60 gün içinde mevcut tarifelerle ödeme yapmak için kullanılabilecek şekilde yatırılır.
3.2. «Yeni Bonus». Reklam materyallerinde belirtilen süre boyunca kendi telefon numarasından talep yapmayan ve «Maxim» hizmetinin promosyon kodlarını etkinleştirmeyen Yeni katılımcı ve/veya Katılımcı, «Maxim» uygulamasına, «Maxim» servisinin reklam materyallerinden alınan  promosyon kodunu girer. Promosyon kodunu başarılı bir şekilde etkinleştirdikten sonra, Yeni katılımcının hesabına veya bu maddede belirtilen kriterlere tabi olan Katılımcının hesabına, promosyon materyalinde belirtilen Bonus lira tutarı yatırılır ve bu tutar, kayıt tarihinden itibaren 60 gün içinde mevcut tariflerle çağrıların ödenmesi için kullanılabilir.
3.3. "Arkadaşlarına hediye et." Katılımcı, Maxim uygulamasında kişisel promosyon kodu oluşturur ve bunu herhangi bir yöntemle Yeni Katılımcıya iletir. Yeni Katılımcı, mobil cihazındaki uygulamada promosyon kodunu etkinleştirdikten sonra 100 Bonus lira alır. Katılımcı, Yeni Katılımcıların bonus kazandıktan sonraki 90 gün içinde Maxim uygulamasında en az bir ücretli sipariş vermiş olması koşuluyla, kişisel promosyon kodunu başarıyla etkinleştiren her Yeni Katılımcı için 45 Bonus Lira alır. Bonus Lira, kullanıcıların kişisel hesabına yatırılır ve aktarıldığı andan itibaren 60 gün içinde mevcut tarifelerle çağrı ödemeleri için kullanılabilir.
3.4. «Kampanya promosyon kodu». «Maxim» uygulamasının kullanıcısı, «Maxim» servisinin kampanyalarına katılmak için promosyon kodu alır.  Promosyon kodunu etkinleştirdikten sonra, kullanıcı kampanyanın katılımcısı olur. Aktivasyon için bonus ve hediye liralar ücretlendirilmez. Promosyon kodunu etkinleştirme süresi ve düzeni ile kampanya koşulları, prosedürü ve geçerliliği, «Maxim» uygulamasının kullanıcılarına ek olarak duyurulacaktır.
3.5. «Ödül promosyon kodu». «Maxim» uygulama kullanıcısı, «Maxim» servisinin tanıtımına katılımın sonuçlarına göre ödül olarak promosyon kodu alır. Promosyon kodu etkinleştirildikten sonra, türü kampanya koşullarında belirtilen hediye veya bonus lira, kullanıcının kişisel hesabına yatırılır ve uygun fiyatlarla talep ödemeleri yapmak için kullanılabilir. Promosyon kodunun lira cinsinden nominal değeri ve kullanım süreleri kampanya koşullarına göre belirlenir.
3.6. «Hediye promosyon kodu». «Maxim» uygulamasının kullanıcısı (uygulamada bu tür bir işlev varsa), «Hediye promosyon kodu oluştur» düğmesini kullanarak promosyon kodu oluşturur ve kendisi hediye lira cinsinden değerini belirtir. Türk lirası cinsinden hediye lirasına eşdeğer nakit, kullanıcının kişisel hesabından veya bağlı banka kartından tahsil edilir. Kullanıcı, promosyon kodunu, promosyon kodunu etkinleştirebilecek olan alıcıya mümkün olan herhangi bir şekilde aktarır. Aktivasyondan sonra, hediye promosyon kodunun toplam değerini oluşturan hediye lirası, alıcının kişisel hesabına yatırılır.
4. Promosyon kodlarının, bonus ve hediye liralarının kullanımına ilişkin ek koşullar, «Maxim» servisinin promosyon malzemelerinde belirtilebilir.
5. «Maxim» servisi, «Maxim» uygulamasında ve taximaxim.com/app web sitesinde bonus programının kuralları, şartları ve koşulları hakkında bilgilendirme yapar.